B I O G R A P H Y

10. october 2015 at 20:15

Hailee Steinfeld se narodila 11. prosinec 1996 v Tarzana, Kalifornie, Spojené státy americké. Hailee je americká herečka a zpěvačka. Nejvíce se proslavila rolí Mattie Ross ve filmu Opravdová kuráž z roku 2010, která ji vynesla nominace na Oscara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, na SAG Award a BAFTA Award. Také si zahrála Petru Arkanian ve sci-fi filmu Enderova hra. V roce 2013 si zahrála Julii ve filmové adaptaci Shakespearovo novely Romeo a Julie. V roce 2014 si zahrála ve filmech 3 dny na zabití a Love Song. V roce 2014 dokončila natáčení sequelu filmu Ladíme! s názvem Ladíme 2.

Hailee je dcerou Cheri (rozené Domasin), interiérové designérky a Petera Steinfelda, profesionálního fitness trenéra. Má staršího bratra Griffina (narozený 9. ledna 1994), který je profesionální NASCAR řidič. Její strýc Jake Steinfeld se také živí jako fitness trenér a její pra-strýc je bývalá dětská filmová hvězda Larry Domasin. Její otec je žid a její matka má anglické, filipínské a německé předky.Vyrůstala v Agoura Hills a později v Thousand Oaks v Kalifornii. Navštěvovala Ascension Lutheran School, Conejo Elementary a Colina Middle School. Od roku 2008 zahájila domácí výuku.

V roce 2013 si zahrála ve filmové adaptaci Shakespearovo Romeo and Juliet. Roli Violet si zahrála v romantickém filmu Love Song. Jako Petra Arkanian si zahrála ve sci-fi filmu Enderova hra. Film měl premiéru 1. listopadu 2013. V roce 2014 získala roli Min Green ve filmové adaptaci Why We Broke Up, stejnojemnné knihy Daniela Handlera. 23. listopadu 2015 měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance film Ten Thousand Saints, ve kterém hraje po boku Asa Butterfielda. Původně byla obsazena do hlavní role filmu For the Dogs, ale nahradila ji herečka Emma Roberts. V roce 2014 se připojila k obsazení filmu Ladíme 2, po boku Anny Kendrick, Rebel Wilson a Elizabeth Banks, která film režíruje.

Hailee také vydala svůj první singl, který se jmenuje "Love Myself" a v USA se vyšplhal zatím až na 30. místo v US Billboard Hot 100.